Ładowanie...

Klub

Automobil Klub Turek


Numer Telefonu

536 261 979

Stowarzyszenie Automobil Klub Turek od początku istnienia działa w sferze kulturalnej i edukacyjnej w obszarze związanym z historią motoryzacji i historią regionu powiatu tureckiego (I i II Wojna Światowa, czasy PRL).

 

Celem Stowarzyszenia jest:

 

 1. Działanie na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rozwijanie wśród społeczeństwa kultury motoryzacyjnej i propagandy na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.
   
 2. Organizowanie i popularyzacja masowego oraz wyczynowego sportu motorowego.
   
 3. Podnoszenie poziomu sportu motorowego.
   
 4. Organizowanie turystyki motorowej.
   
 5. Zrzeszanie osób zainteresowanych odtwarzaniem i podtrzymywaniem tradycji wojskowych i patriotycznych, wyposażenia, umundurowania, uzbrojenia i wyszkolenia Wojska Polskiego.
   
 6. Odtwarzanie historycznego wyposażenia, umundurowania, uzbrojenia i wyszkolenia żołnierzy, a także armii innych państw.
   
 7. Odtwarzanie, odbudowa, rekonstrukcja i renowacja historycznego wyposażenia i uzbrojenia, umundurowania, wyposażenia, pojazdów mechanicznych i konnych oraz fortyfikacji.
   
 8. Rozwijanie aktywności naukowej, kulturotwórczej oraz społecznej poprzez propagowanie sztuki pięknej oraz innych działań wspomagających rozwój społeczeństwa.
   
 9. Działanie na rzecz zdobywania i upowszechniania wiedzy historycznej o tradycjach wojskowych i patriotycznych, wyposażenia, umundurowania, uzbrojenia, wyszkolenia, historii pojazdów mechanicznych i konnych oraz fortyfikacji Wojska Polskiego oraz armii innych państw. Automobil Klub Turek powyższe cele realizuje głównie podczas organizowanych zlotów, piknikach czy rajdach samochodowych.
   

Na każdą imprezę wstęp jest wolny dla wszystkich zwiedzających, każdy chętny ma możliwość z bliska obejrzenia interesującego go auta czy motocykla, a dla dzieci na życzenie organizowane są przejazdy unikatowymi pojazdami (motocykle z koszami bocznymi, kabriolety, pojazdy militarne itp.).

 

Członkowie automobilklubu w swoich kolekcjach posiadają rozmaite pojazdy zabytkowe: od najstarszych z lat 20 (np. Ford T) po samochody z okresu PRL (maluchy, syreny, polonezy) również samochody i motocykle militarne. Oprócz pojazdów członkowie klubu posiadają również inne cenne zabytkowe rzeczy, które co jakiś czas prezentowane są na rozmaitych wystawach i zlotach takie jak mundury i akcesoria militarne, zabytkowe radia, telewizory itp.

 

Dzięki sporym zasobom klub jest w stanie brać udział w rozmaitych rekonstrukcjach historycznych, nagrywaniu filmów i innych ciekawych z punktu widzenia historii projektów.

 

Współpracujemy z innymi klubami i grupami historycznymi realizując do lat wiele projektów, który przyczyniają się do popularyzacji wiedzy na temat wydarzeń historycznych z uwzględnieniem kontekstów regionalnych oraz do wzrostu ogólnej wiedzy lokalnej społeczności na temat historii naszego regionu i nie tylko.

Członkowie i sympatycy klubu/organizacji przedstawiają:
MobiClassic - Fiat 126p
Fiat 126p